Historie kapeli €urope

26. října 2009 v 13:09 | Levenka a Moňásek
V roce 1978 vznikla kapela Force v obsazení: Peter Olsson - basová kytara, John Norum - sólová kytara, Tony Reno - bicí, Joey Tempest - zpěv. V roce 1981 Peter Olsson kapelu opouští a střídá ho John Levén.

1982 Thomas Erdtman pořádá soutěž mladých talentů s názvem "Rock SM", kam kapely zasílají své demo nahrávky. Joeyova přítelkyně bez vědomí kapely zasílá 5 songů "The king will return", "Seven doors hotel", "Rock on", "Children of this time" a "Paradise bay" . Zatímco je nahrávka na cestě, kapela si mění jméno na Europe. V soutěži vyhrává s Joeyem jako nejlepším zpěvákem a Johnem Norumem jako nejlepším sólovým kytaristou. Cenou jim je nahrávací kontrakt k jejich prvnímu albu s názvem "Europe". Následuje turné po Švédsku a Japonsku.

1984 Europe vydává své druhé album "Wings of tomorrow". V tomto albu byly velkými hity "Dreamer" a "Open your heart", ve kterých Joey hraje na klávesové nástroje. Ale kapela potřebuje na turné zpěváka, který bude v čele kapely a ne v pozadí hrát na klávesy. Proto začíná hledat hráče na klávesy, jakým se stal Mic Michaeli z kapely Avalon. V té době, ale kapelu opouští bubeník Tony Reno místo kterého nastupuje Ian Haugland z kapely Trilogy. S obsazením Joey Tempest, John Norum, John Levén, Mic Michaeli a Ian Haugland kapela vyráží na další turné a hraje i ve švédském filmu "On the loose" ke kterému Joey píše skladby "Broken dreams","On the loose" a "Rock the night".

1986 Kapela vydává své třetí a nejúspěšnější album "The final countdown", kterého se prodalo 6,5 milionu kusů a singlu 7,8 milionu kusů. Při turné po Japonsku kapelu opouští John Norum, který chce hrát trochu tvrdší muziku a pouští se do vlastních projektů. A tak do kapely vchází Kee Marcello z kapely Easy Action. John Norum zatím pokračuje v turné s Europe dokud Kee není připraven. Kee, podobně jako Joey, hraje mimojité také na klávesy, je producentem, manažerem, píše texty a zpívá. Jeho první koncert s Europe je v Dortmundu před 16 000 lidmi a 50 milióny televizních diváků. Po té následuje turné po Americe. Koncem roku se vracejí zpět do Evropy a pracují na dalším albu s názvem "Out of this world", které vydávají v roce 1988.

1991 Vydávají své již páté album s názvem "Prisoners in paradise". Poté vyráží na turné do Tokia s Metallicou. Po koncertě hrají tzv.unplugged show. Poté se kapela rozpadá.

Po rozpadu kapely Joey pracuje společně s Johnem Norumem se kterým v roce 1992 nazpíval singl "We will be strong".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama